KOMPLETNÍ PŘEHLED VŠECH VYLEPŠENÍ TRAMPOLÍN

Pokud máte dotaz, neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle: 724 525 321, velmi rádi se Vám budeme kdykoliv věnovat a rádi zodpovíme vše co Vás bude zajímat.

Pokud by jste se rádi podívali, jak si stojí dětské trampolíny FASTJUMP ve srovnání s ošizenou konkurencí, můžete se něj podívat v rubrice „Srovnání trampolín“ pro zobrazení klikněte zde.

STABILNÍ A BEZPEČNÁ TRAMPOLÍNA MÁ VŽDY 4 „U“ NOHY

Dětská trampolína

Dětská trampolína 305 cm a trampolína 366 cm musí mít vždy a za všech okolností 4 „U“ nohy, tři „U“ nohy, které jsou na nejlevnějších trampolínách v žádném případě neposkytují trampolíně dostatečnou stabilitu. A trampolína pak nemůže být pro děti úplně bezpečná, protože by se mohla při skákání i převrátit. Zahradní trampolíny větších průměrů přes 4 m pak musí mít ještě větší počet „U“ noh, například naše trampolíny 460 cm mají 6 „U“ noh což je u trampolíny pro děti této velikosti naprosto nezbytné.

KVALITNÍ TRAMPOLÍNA 305 CM MÁ VŽDY 8 TRUBEK OCHRANNÉ SÍTĚ

trampolínu s ochrannou sítí

Aby byla trampolína pro děti vždy maximálně bezpečná, je důležité vždy zakoupit trampolínu s ochrannou sítí a vyhýbat se koupi trampolínám bez ochranné sítě u které je riziko spadnutí skákající osoby na zem velmi vysoké. Kvalitní ochranná síť dokáže velmi účinně zadržet skákající osobu, aby nespadla na zem, ale aby byla její účinnost co nejvyšší musí splnit několik zásadních kritérií, tím nejdůležitějším je počet trubek ochranné sítě, například u trampolíny o průměru 305 cm a u trampolíny o průměru 366 cm musí být tento počet 8 kusů a u trampolíny o průměru 4 m a větším musí mít dokonce 12 trubek ochranné sítě, problém je ovšem v tom, že řada prodejců ve snaze snížit co nejvíce cenu, nabízí trampolíny pouze se šesti trubkami ochranné sítě, což je naprosto nedostatečné, protože prostor mezi jednotlivými trubkami jsou příliš velký, síť je pak volná, není dostatečně zafixována a účinnost sítě je natolik snížena, že může pak snadno dojít k propadnutí skákající osoby sítí až na zem a následnému zranění.

TRUBKY OCHRANNÉ SÍTĚ NESMÍ BÝT NIKDY ZKRÁCENÉ, ALE MUSÍ BÝT VŽDY AŽ NA ZEM

délka trubek ochranné sítě

Dalším velmi důležitým kvalitativním parametrem každé trampolíny je délka trubek ochranné sítě, kvalitní a bezpečná trampolína má vždy trubky ochranné sítě až na zem, tyto dlouhé trubky jsou mnohem lépe „v páce“ a proti krátkým trubkám, které končí jen několik desítek centimetrů pod skákací plochou, jsou mnohem víc odolné proti ohnutí a následnému zlomení. Krátké trubky se při běžném používání ohýbají a lámou zcela běžně.

TRUBKY OCHRANNÉ JSOU PEVNĚ SPOJENY S KONSTRUKCÍ TVAROVANÝMI KOVOVÝMI SPONKAMI

spoj trubek ochranné sítě

Aby byl spoj trubek ochranné sítě ke konstrukci trampolíny co nejpevnější a nemohlo docházet k uvolňování trubek a jejich náklonu do stran či dokonce jejich úplnému uvolnění, kdy by byla výrazně narušena účinnost ochranné sítě, mají trampolíny FASTJUMP tvarované celokovové sponky, které přesně zapadají na trubky a po jejich dotažení tvoří velmi pevné spojení.
Zvláště levné trampolíny mají pouze sponky s plastovým muzikusem a křídlovými maticemi, které pak mají tendenci se neustále povolovat.
Nejhorší spojením jsou pak provrtané trubky a spojené šroubem, v místě zeslabení se pak tyto trubky nejdříve ohýbají a posléze z důvody únavy materiálu se celá trubka ulomí.

RUKÁVY OCHRANNÉ SÍTĚ JSOU VYROBENY Z ODOLNÉHO PVC S MŘÍŽKOU

rukávy ochranné sítě     rukávy ochranné sítě
obr.: naše trampolíny poznáte na první pohled podle barvy rukávů ochranné sítě, která je buď zelená či modrá, naše modré a zelené trampolíny, proto nikdy nepřehlédnete

detail PVC

obr.: detail PVC z kterého jsou vyrobeny naše návleky ochranné sítě a celý kryt pružin, textilní mřížka je jasně vidět již při letmém pohledu

Naše trampolíny patří mezi nejlepší na trhu mezi jejich mnohá vylepšení patří hlavně používání kvalitních materiálů na všechny měkké části venkovní trampolíny, mezi které patří zejména návleky ochranné sítě a ochranný kryt pružin. Naše trampolíny mají tedy tyto části vždy z UV odolného PVC (polyvinylchlorid) v modré a zelené barvě, které je ještě pro další zvýšení pevnosti a odolnosti nastříkané na pevnou textilní mřížku, tento materiál je velmi odolný vůči působení povětrnostních vlivů a má tak mnohem vyšší životnost, než nejlevnější trampolíny na kterých je použito pouze slabé černé PE (polyetylén), které má velmi krátkou životnost. Podrobnější srovnání těchto materiálů naleznete v rubrice „Srovnání trampolín“ pro zobrazení klikněte zde.
Nepořizujte nejlevnější trampolíny s černými rukávy ochranné sítě, rukávy se velmi brzy rozpadají a Vy budete muset znovu investovat do nové ochranné sítě.

PEVNÉ A BEZPEČNÉ ZAPÍNÁNÍ OCHRANNÉ SÍTĚ MÁ KLASICKÝ ZIP A NAVÍC 5 KLIPSŮ

klasický zip a navíc 5 kusů klipsů
obr.: používám klasický zip a navíc 5 kusů klipsů

Vchod na trampolínu je velmi rizikovou částí ochranné sítě každé trampolíny a zabezpečit tedy tuto část patří mezi nejdůležitější, proto má každá trampolína FASTJUMP vyřešeno zapínání nejen na kvalitní klasický zip, ale ještě navíc jako pojistku ještě 5 klipsů s očky, které i bez použití zipu dokáží udržet vchod uzavřený, je to vlastně dvojí jištění. Nepoužíváme suché zipy, které brzy přestanou fungovat a ani nešetříme na počtu klipsů (konkurence má maximálně 3 kusy), naše řešení je tedy maximálně účinné a bezpečné.

OCHRANNÝ KRYT PRUŽIN JE CELÝ (VRCHNÍ I DOLNÍ ČÁST) VYROBEN Z ODOLNÉHO PVC (polyvinylchlorid) VYZTUŽENÉHO TEXTILNÍ MŘÍŽKOU

kryt - pouze kvalitní PVC                  kryt - pouze kvalitní PVC

Na kryt pružin používáme pouze kvalitní PVC a to na nejen na vrchní část krytu, ale i na spodní část krytu. Řada prodejců nabízí trampolíny, které mají z PVC pouze vrchní část krytu, ale spodní část mají vyrobenou pouze ze slabého PE v modré barvě, u krytu se tedy rozpadne jeho spodní část a kryt je pak na vyhození a Vám nezbyde nic jiného, než zakoupit kryt pružin nový.

PODPORUJEME BEZPEČNOST, PROTO MÁ KAŽDÁ NAŠE SKÁKACÍ TRAMPOLÍNA ŽEBŘÍK V JIŽ ZÁKLADNÍM BALENÍ TRAMPOLÍNOVÉHO SETU

žebřík

Trampolína pro děti musí mít vždy žebřík, aby bylo lezení na trampolínu a z trampolínu bezpečné. Z tohoto důvodu náš trampolínový set žebřík obsahuje a není tak již nutné ho dokupovat, řada prodejců Vám bude tvrdit, že žebřík není potřeba a nebo dokonce, že je naopak trampolína bez žebříku bezpečnější, ale to je naprostý nesmysl, lezení na trampolínu je zvláště pro menší děti bez žebříku naprosto nemožné a velmi nebezpečné. Nedávejte na nepravdivá tvrzení neseriózních prodejců, kteří tvrdí nesmysly jen, aby prodali a na ničem jiném jim nezáleží.

NAŠE TRAMPOLÍNA MÁ NOSNOST 180 KG
Nosnost je velmi důležitým parametrem a hlavně vodítkem jakou má trampolína kvalitu a z jakého materiálu je vyrobena, naše trampolíny FASTJUMP mají certifikovanou nosnost 180 kg, která je potvrzená německou zkušebnou, tato nosnost souvisí zejména s neošizenou konstrukcí, kdy síla trubek je 1,5 mm a jejich průměr je 38 mm, pozor na konkurenci, která má slabé trubky a nosnost pouze 100 až 120 kg, tato trampolína se může při skákání dospělé osoby celá zdeformovat a při skákání se má snahu neustále kroutit a po čase trpí její nejvíce namáhané části „únavou materiálu“ a je nutné je za nemalou částku dokoupit, přičemž ovšem problém přetrvává a dále se bude opakovat.

TRAMPOLÍNA 305 CM MÁ 64 POZINKOVANÝCH PRUŽIN

64 pozinkovaných pružin                64 pozinkovaných pružin

Naše trampolíny FASTJUMP 305 cm mají vždy 64 pozinkovaných pružin, které velmi dobře vypínají skákací plochu a dále pozitivně ovlivňují i vysokou nosnost našich trampolín, která je 180 kg.
Konkurenční trampolíny často mají pouze 60 kusů pružin a některé dokonce pak pouze 50 či 54 kusů, tyto trampolíny ovšem mají velmi sníženou nosnost a to pouze kolem 100 až 120 kg.

NAŠE KVALITNÍ TRAMPOLÍNY MAJÍ ŠIROKÝ KRYT PRUŽIN

kryt pružin

Dětská trampolína by měla mít kryt pružin vyrobený pouze z kvalitního a trvanlivého materiálu PVC, ale hlavně musí mít kryt pružin vždy dostatečně široký, aby kryt pružin naprosto zakrýval pružiny a měl i dostatečný přesah. Mnohé levné trampolíny mají kryt pružin velmi úzký, pružiny se při skákání odkrývají a hrozí tak riziko zranění.
Naše trampolíny mají dostatečně široký kryt pružin, který překrývá pružiny o 8 cm a ty se tedy neodkrývají ani při skákání a riziko zranění se tak maximálně minimalizuje.
Není důležitý parametr jak je široký kryt pružin, ale o kolik cm kryt pružiny překrývá, protože každý výrobce používá jinou velikost pružiny a šířka krytu pak není dostatečně vypovídající.

VŠECHNY SPOJE TRUBEK NA TRAMPOLÍNĚ JSOU JIŠTĚNY JISTÍCÍMI ŠROUBKY

jistící šroubky
obr.: jistící šroubky se nedotahují až „na krev“ pouze jistí konstrukci proti rozpojení, na nic jiného nemají vliv

Zahradní trampolína FASTJUMP má ve všech spojích jistící šroubky, aby nemohlo dojít k rozpojení jejích jednotlivých částí, tyto šroubky není nutné dotahovat „na krev“ protože nejsou namáhány žádným tahem, pouze jistí konstrukci proti rozpojení například při přenášení trampolíny po zahradě například kvůli posečení trávy, která roste i pod trampolínou.

SKÁKACÍ PLOCHA NAŠICH TRAMPOLÍN MÁ 8 OBVODOVÝCH ŠVŮ

8 pevných obvodových švů

Aby byla zajištěna naprostá pevnost na skákací ploše přišitých poutek s očky a nemohlo dojít k jejich vytržení při používání, má skákací plocha naší trampolíny 8 pevných obvodových švů, nešetříme na materiálu jako někteří prodejci, kteří nabízí trampolíny pouze se šesti stehy.

NAŠE VENKOVNÍ TRAMPOLÍNY SE VELMI LEHCE SKLÁDAJÍ A ROZKLÁDAJÍ

venkovní trampolína je velmi lehce rozložitelná

Naše venkovní trampolína je velmi lehce rozložitelná, což je velmi výhodné zvláště kvůli zimnímu ukládání na zimu, kdy při opakovaném skládání postačí na sestavení kompletní trampolíny již něco kolem 50 minut.

KRYCÍ PLACHTU NA SKÁKACÍ PLOCHU DODÁVÁME JIŽ V ZÁKLADNÍM TRAMPOLÍNOVÉM SETU

krycí plachta

Naše trampolínové sety mají vždy v již základním balení praktickou krycí plachtu na skákací plochu, která se velmi lehce na skákací plochu natahuje a chrání tak skákací plochu před znečištěním, deštěm a povětrnostními vlivy. Řada prodejců vůbec krycí plachtu nenabízí, což je velká škoda, protože krycí plachta je velmi praktické vybavení každé venkovní trampolíny.